تشکیل کمیته حجاب و عفاف در وزارت ورزش

 حجاب و عفاف - آسیب اجتماعی - گفتمان اجتماعی

با دستور وزیر ورزش قرار شد کمیته عفاف و حجاب در وزارت ورزش و جوانان تشکیل شود.

ه نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سی و سومین جلسه کمیسیون فرهنگی ورزش کشور صبح امروز (یکشنبه) با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف و به ریاست معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در این وزارتخانه برگزار شد.

عبدالحمید احمدی در ابتدای این جلسه به اشاره به حضور گسترده مردم و جامعه ورزش در راهپیمایی روز اربعین گفت: علاوه بر حضور چشمگیرجامعه ورزش در مسیر راهپیمایی، ادارات کل ورزش و جوانان هم در تسهیل مسیر راهپیمایی برای عزاداران حسینی تلاش بسیاری کردند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: راهپیمایی روز ۱۳ آبان هم با برنامه‌ریزی ویژه و با هماهنگی تمامی دستگاه‌ها و مشارکت جامعه ورزش کشور به خواست خدا با قدرت کامل برگزار خواهد شد.

وی افزود: طبق مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره موضوع حجاب و عفاف که ابلاغیه جدید آن پس از بازنگری به تمام دستگاه‌ها از جمله وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شد به دستور مسعود سلطانی‌فر قرار شد کمیته عفاف و حجاب در وزارت ورزش و جوانان تشکیل شود تا این مصوبات را دقیق اجرا کنیم. با توجه به حساسیت‌های خاصی که در حوزه ورزش وجود دارد روی این مورد تمرکز ویژه داریم.

احمدی تصریح کرد: با پیگیری ویژه وزیر ورزش و جوانان در خصوص مواردی که در برخی رویداد‌های ورزشی باعث ایجاد نگرانی‌هایی شده "کمیته صیانت از ارزش‌های اخلاقی و حرفه‌ای ورزش کشور" را تشکیل دادیم تا به کمک نهاد‌های ذیربط یک بازخوانی در شرایط برگزاری رویداد‌ها داشته باشیم. باید بعضی از هنجارشکنی‌ها که از خارج از محیط ورزش وارد این فضا می‌شود بررسی دقیق شود و تصمیمات لازم در این خصوص گرفته شود ما تاکید بر فعالیت جدی و بیشتر این کمیته داریم.

وی در پایان گفت: فرهنگ‌سازی برای حضور در ورزشگاه‌ها نکته‌ای است که با توجه به ظرفیت صدا و سیما و چهره‌های تاثیرگذار نباید از آن غافل شویم. گاهی حرکت اشتباه یک مربی مثل آتشی بر انبار باروت است. همزمان با برگزاری دوره‌های آموزشی باید راهکار‌های جلوگیری از چنین حرکاتی را هم بررسی کنیم.

*منبع

صراط