کودکان کار

کودک کار با کودک خیابان‌گرد متفاوت است/ پول دادن به کودکی که گوشه خیابان نشسته لطف نیست، ظلم است/ مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید در اولویت‌ حاکمیت قرار گیرد

یک ماهی می‌شود که فصل مدارس آغاز شده و چهره کودکان کار، این‌ بار از نوع دانش‌آموزانی که با کیف و کتاب مدرسه در خیابان‌ها دیده می‌شوند، به عنوان یکی از جدی‌ترین آسیب‌های اجتماعی حسابی توی ذوق هر شهروندی می‌زند.

 

کاهش شدت جمع‌آوری کودکان کار و خیابان در تهران

معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران از تشکیل جلسات هم اندیشی با سازمان‌های مردم نهاد و نمایندگان شهرداری برای مرور و رفع نواقص و دستورالعمل طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان خبر داد.

مرحله دوم نمایشگاه رویای کودکان کار گشایش یافت

رییس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: مرحله دوم نمایشگاه «رویای کودکان» از امروز تا ۲۲ آبان در کتابخانه مرکزی اصفهان برپا شده و مرحله دوم حراج، ۲۲ آبان ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در گالری ۲ و ۳ کتابخانه مرکزی برگزار می شود.
مسعود مهدویان‌فر افزود: در این رویداد هنرمندان با هدف حمایت از تحصیل، سلامت، بیمه عمر کودکان کار و آسیب دیده آثار هنری خلق و آن ها را برای حراج اهدا کردند.

این کتاب حرف‌های جدیدی درباره کودکان کار می‌زند

«آهنگی برای چهارشنبه‌ها» داستان کودکان کار است؛ کودکانی که هرچند سر چهارراه نمی‌ایستند و گل نمی‌فروشند، اما قربانی خواسته‌های بزرگترهایشان قرار می‌گیرد.

 

نشر پیدایش اخیراً کتابی از فرهاد حسن‌زاده، نویسنده سرشناس کودک و نوجوان، را روانه کتابفروشی‌ها کرد. «آهنگی برای چهارشنبه‌ها» که پیش از این از سوی نشر روزگار به چاپ رسیده بود، این‌بار با ویرایش جدید و بازبینی نویسنده در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

ورود ذینفعان شهری به میز تصمیم گیری‌ها

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران به ورود ذینفعان شهری به میز تصمیم گیری‌ها اشاره کرد و گفت: ما همه ذینفعان شهری را پای میز تصمیم گیری آوردیم و دیدید که دست فروشان مترو، سالمندان، کودکان کار ، مدیران محلی و غیره که عمدتا سیاست‌های اتخاذ شده برای آنها پشت درهای بسته انجام می‌شد را وارد اتاق و پای میز تصمیم گیری آوردیم تا تصمیمی که می‌گیریم ماحصل همه نگاهها باشد.

محمدی عنوان کرد 7 هزار زن ایرانی با اتباع خارجی ازدواج کردند/تکذیب افغانستانی بودن اکثر کودکان کار

 مدیرکل امور اتباع و مهاجریان خارجی وزارت کشور گفت: براساس آماری که از سال ۹۲ تاکنون در اختیار داریم نزدیک به ۷ هزار ازدواج زن ایرانی با اتباع خارجی داشتیم.

استثماری که تجربه شیرین دوران کودکی را سلب می‌کند

استفاده ابزاری از کودکان در فضای مجازی به منظور درآمدزایی که در سال‌های اخیر با روند روبه رشدی همراه بوده است؛ به اعتقاد بسیاری از روانشناسان تجربه کودکی را سلب و در درازمدت با آسیب‌های اجتماعی و روحی – روانی متعددی همراه می شود.

امروزه رشد و توسعه شبکه های اجتماعی فرصت های اقتصادی متعددی را برای جوامع فراهم کرده است. فقدان محدودیت زمانی و مکانی، سهولت دسترسی، سرعت، کاهش هزینه های اقتصادی و توسعه روابط اجتماعی از مهم ترین مزایای این فضا به منظور کسب درآمدهای اقتصادی محسوب می شود.

معاون وزیر دادگستری: بی‌توجهی و ناهماهنگی از آسیب‌های حوزه کودکان در کشور است

 معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری خواستار حاکمیت نگاه مشارکتی نهادها و دستگاه‌های مختلف به حوزه کودکان شد و گفت : ناهماهنگی و بی توجهی از جمله آسیب‌های حوزه کودکان در کشور است.

محمود عباسی روز دوشنبه در چهاردهمین کنفرانس حقوق کودکان در ساری با اعلام این که وضعیت کودکان ما نسبت به دیگر جوامع مناسب نیست ، افزود : قرار داشتن در جنگ اقتصادی ، فقر و تبعیض می تواند آثار جدی بر کودکان وارد کند .

عضو فراکسیون زنان مجلس: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان ۱۲ آبان ابلاغ می شود

ذوالقدر از ابلاغ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در ۱۲ آبان خبر داد و گفت: به دلیل تعطیلات و فشار کار مجلس، فعلا ابلاغ آن به تعویق افتاده است لذا با اقدامات صورت گرفته، مقرر شد در تاریخ ۱۲ آبان سال جاری ابلاغ شود.

 

صفحه‌ها