کودکان

امام جمعه موقت تهران: آسیب های اجتماعی نتیجه غفلت مبلغان از حوزه کودکان است

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور آسیب‌های اجتماعی را نتیجه غفلت مبلغان از حوزه تربیت کودکان دانست و گفت: بایستی با تلاش هوشمندانه و عالمانه برای تربیت درست نسل جدید اقدام کنیم و بدانیم که این کار در آینده نتیجه خوبی دارد.

 

 حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری در همایش ائمه جمعه گیلان ضمن تأکید بر پیروی ائمه جمعه از سیره پیامبر(ص) برای انجام وظایف محوله اظهار داشت: ائمه جمعه جایگاه بسیار والا و ارزشمندی در جامعه دارند و بایستی برای نزدیک شدن به سیره پیامبر(ص) مجاهدانه در راه تبلیغ دین تلاش کنند.

برگ برنده هر کشوری آموزش کودکان آن سرزمین است

امروز برگ برنده هر کشوری منابع انسانی آموزش دیده آن است که مولد، دانا و حرفه ای و عاشق به کار و کشور خود باشند. این افراد سرمایه های ارزشمند یک کشور محسوب می شود و این دلیل محکمی است که نشان می دهد چرا کودکان باید به مدرسه بروند و آموزش ببینند. آن هم نه صرفا آموزش دروس و علوم بلکه آموزش های فاخر از جمله یادگیری ارتباطات اجتماعی، انجام کارهای تیمی گروهی، احترام به همنوع و ارزش زندگی و صلح که کودکان اینها را فقط در خود مدرسه می توانند آموزش ببینند.

کودکان و سیاستگذاری های اجتماعی

هرچند انتظار می رود حقوق کودکان در تمامی سطوح سیاستگذاری مورد توجه قرار گیرد اما بیشتر تحولات مثبتی که در سال های اخیر در حوزه مسایل کودکان بوده است، به حوزه تقنینی و قضایی مربوط می شود.

 

«بوی مهر» به مشام کودکان خانواده اعتیاد رسید

بچه‌ها مهمان ویژه «بوی مهر» هستند؛ برنامه استقبال از سال جدید تحصیلی برای کودکان کار و خانواده اعتیاد.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی: سیاستگذاری برای کودکان بدون توجه به نظام بومی کشور بی‌معنا است

پژوهشگر جامعه شناسی کودکی و عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی گفت: تا زمانی که در نظام بومی - ایرانی ما، مفهوم کودکی مشخص نشود، پرداختن به حقوق کودک و سیاستگذاری در مورد کودکان، بی­‌معنی و ناممکن است.

 

مریم شعبان  اظهار داشت: سیاستگذاری بدون توجه به این موضوع، مبتنی بر زمینه ایرانی نبوده بلکه عاریتی و جدای از بستر ایرانی خواهد بود.