اعتیاد

رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مبارزه با مواد مخدر مجمع مصلحت نظام: نام «گل» در قانون مبارزه با مواد مخدر وجود ندارد

 

رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نام «گل» در قانون مبارزه با مواد مخدر وجود ندارد و در مواد چهار، پنج و هشت این قانون که مربوط به جرایم است، نامی از گل نمی بینیم. با این حال حمل، خرید و فروش مواد مخدر و روانگردان جرم است و مصرف کنندگان و فروشندگان گل مجرم هستند.

دکتر وحید قبادی دانا: تصور افکار عمومی از شیوع اعتیاد واقعی نیست

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: احساس و میزان برآورد مردم از شیوع اعتیاد بیشتر از آمار واقعی است؛ عددی که مردم از میزان اعتیاد در جامعه حدس می زنند، تفاوت معناداری با میزان واقعی آن دارد.

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی مطرح کرد؛ شناسایی ۲۵ هزار معتاد بی‌خانمان در کشور

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی گفت: در کشور ۲۵ هزار معتاد بی‌خانمان وجود دارند که ۱۷ هزار تن از آنان متجاهر هستند.

فرید براتی‌سده در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، درباره گلایه شهرداری تهران از مشارکت نکردن بهزیستی در ساماندهی افراد بی‌سرپناه در گرم‌خانه‌ها اظهار کرد: باید پرسید مدیریت شهرداری درباره نگهداری افراد بی‌سرپناه در گرم‌خانه‌ها چه انتظاری از بهزیستی دارد؟ چراکه سازمان بهزیستی ملزم به نگهداری این افراد نیست.

سند جامع پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه ها تدوین شود

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها بر ضرورت برنامه‌ریزی منسجم در اجرای طرح ملی یاریگران زندگی در محیط‌های دانشگاهی و تدوین سند جامع پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد.

در صورت سرمایه‌گذاری و تخصیص تجهیزات صورت می‌گیرد احداث کارخانه‌ تبدیل موادمخدر به دارو در زاهدان

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: طرح یاریگران زندگی از طرح‌های مهم در حوزه پیشگیری از مواد مخدر است و با اولویت آموزش‌وپرورش در سطح ملی انجام می‌شود.

کتر اسکندر مؤمنی در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان گفت: طرح «یاریگران زندگی» از جمله طرح‌های مهم در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر است و در این طرح سعی داریم از گرایش افراد به اعتیاد پیشگیری نماییم.

فرصتی برای زندگی دوباره

رکز تولد دوباره که به همت شهرداری، بهزیستی و سازمان‌های مردم‌نهاد پایتخت اداره می‌شود، میزبان مادران و کودکانی است که از درد اعتیاد به تنگ آمده و نمی‌خواهند روزهای باقی مانده از عمر خود را زیر سایه سیاه آن سپری کنند.

ساعت از هفت عصر گذشته است و ما وارد مرکز تولد دوباره می شویم، خبرنگارانی که قرار است با زندگی چندین زن تازه متولد شده مواجه شوند.

طرح یاریگران زندگی با عضویت ۱۱ وزارتخانه به اجرا درآمده است

زاهدان- دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران با تمام توان در حال مبارزه با موادمخدر است و در این زمینه طرح یاریگران زندگی با همکاری همه سازمان‌ها و عضویت ۱۱ وزارتخانه اجرایی شده و معتقدیم در خط مقدم مبارزه با موادمخدر باید کار بسیاری انجام شود.

پلمپ چند خانه مجردی پاتوق معتادان با حکم قضائی

شهردار منطقه 13 از پلمپ چندین خانه مجردی با حکم قضائی در محدوده بافت فرسوده ناحیه یک این منطقه خبر داد و گفت: این طرح با هدف کاهش معضلات و آسیب‌های اجتماعی و کسب رضایتمندی شهروندان با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری اجرا و در روزهای آتی نیز ادامه خواهد داشت.

قرائت گزارش وضعیت مراکز بهاران در صحن شورا

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران از قرائت گزارش وضعیت مراکز بهاران در صحن شورای شهر خبرداد.

الهام فخاری  با بیان اینکه بهبود وضعیت و ارتقای ظرفیت‌های ارائه خدمت به آسیب‌دیدگان اجتماعی را پیگیری می‌کند،اظهارکرد: البته معتقدیم که برای دستیابی به این هدف مطلوب باید همه کمک‌های بی‌دلیل و غیر موجه شهرداری به نهادهای خارج از شهرداری اصلاح شود.

دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات هشدار داد تولید زیرزمینی تنباکو با فضولات حیوانی / ذات‌الریه و مرگ از عوارض این تنباکوها

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران ضمن هشدار نسبت به وجود مواد شیمیایی، مخدر و میکروبی در تنباکوهای معطر و میوه‌ای و عوارض جبران‌ناپذیر آن برای سلامت، به انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر تولید تنباکو با فضولات حیوانی واکنش نشان داد.

صفحه‌ها