آسیب های اجتماعی

معرفی پنج مقاله برگزیده حوزه آسیب های اجتماعی

آسیب های اجتماعی از  جمله اعتیاد، طلاق، کودکان کار، حاشیه نشینی و مفاسد اخلاقی به دلیل اهمیت موضوع و تاکید قانون گذار در ماده 80 قانون برنامه ششم توسعه، پنج حوزه الویت دارآسیب های اجتماعی در نظرگرفته شده است تا اقدامات و برنامه های این پنج حوزه آسیب های اجتماعی،  سامان دهی و جهت دهی مجدد نماید.

گفتمان اجتماعی به دنبال ایجاد فضای گفتگو عالمانه و مبتنی بر شواهد بین تمامی فعالان حوزه آسیب های اجتماعی است. معرفی و انتشار جدیدترین مقالات این حوزه، ایجاد بستر گفتمان و طرح دیدگاه ها و به اشتراک گزاری آنها ست.

سالاری در اجلاس جهانی تأمین اجتماعی: روح بشردوستانۀ قوانین تأمین اجتماعی، دلیل گسترش جامعه تحت پوشش در ایران است

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در نشست تخصصی «پوشش فراگیر تأمین اجتماعی برای جوامع رو به تحول» در اجلاس جهانی تأمین اجتماعی، اقدامات انجام‌شده برای گسترش دامنه پوشش خدمات سازمان تأمین اجتماعی در ایران را تشریح کرد.

 مصطفی سالاری طی سخنانی در نشست تخصصی "پوشش فراگیر تأمین اجتماعی برای جوامع رو به تحول" در اجلاس جهانی تأمین اجتماعی که در بروکسل (بلژیک) درحال برگزاری است، گزارش جامعی از اقدامات و فعالیت‌های سازمان تأمین اجتماعی در جهت گسترش دامنه پوشش بیمه‌ای به اقشار خاص را به شرکت‌کنندگان ارائه کرد.

نقش آموزش کنترل خشم در تاب آوری افراد

طی سال‌های گذشته، پژوهش‌هایی به منظور یافتن علل خشم و تأثیرات آن در روابط بین فردی و شیوه‌های کنترل آن صورت گرفته است اما آنچه مهمتر از خشم است  تشریح خشم و مدیریت آن است.

خشم واکنشی مرتبط با تنش و خصومت است که با قرار گرفتن در موقعیت‌های گوناگونی از ناکامی‌های واقعی یا خیالی، آسیب‌ها، تحقیرها، تهدیدها یا بی‌عدالتی‌ها برانگیخته می‌شود که ممکن است به پاسخ‌های غیرارادی مانند افزایش فشار خون، ضربان قلب، تعریق و افزایش قند خون منجر شود.

رئیس سازمان بهزیستی: حل معضل کار کودکان معادله چندوجهی است

رئیس سازمان بهزیستی گفت: حل معضل کار کودکان، نه یک معادله بلکه چند معادله چندوجهی و حل آن نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها است.

به گزارش  اجتماعی ایرنا، وحید قبادی دانا، روز چهارشنبه در نشست «حذف کار کودک» که در محل کانون وکلای دادگستری برگزار شد، افزود: زباله گردی یکی از مصادیق کار کودکان است. در همین رابطه، جلساتی را با شهرداری داشتیم، بازدید میدانی از یکی از مناطق دپوی پسماند داشتیم و وضعیت را از نزدیک مورد بررسی قرار دادیم.

طلاق گرفتن برای زن‌ها راحت‌تر و برای مردها سخت‌تر می‌شود

طبق طرح جدیدی که معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری دارد، اختیارات زنان برای جلوگیری از طلاق بیشتر خواهد شد. در این صورت مردان برای طلاق دادن همسر خود دچار مشکلات بیشتر می‌شوند.

 

مفهوم «سلامت اجتماعی»؛ مهم اما در حاشیه

رئیس کرسی سلامت اجتماعی و توسعه یونسکو با اشاره به اینکه شرط اول سلامت اجتماعی دسترسی همگانی به امکانات عمومی و اولیه است، بر اهمیت ادای مسئولیت اجتماعی توسط سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی تاکید کرد.

معاون رئیس‌جمهوری: سرمایه‌گذاری برای آموزش زنان روستایی اثربخش است

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: نقش زنان روستایی محدود به کشاورزی نیست بلکه آنها عوامل اصلی تاب آوری، تغییر و بهبود شرایط هستند بنابراین سرمایه‌گذاری برای آموزش آنها مهم و اثربخش است.

معصومه ابتکار روز سه شنبه در همایش ملی صندوق‌های خرد محلی که به مناسبت روز جهانی زن روستایی در مجموعه تلاش با همت وزارت جهادکشاورزی و صندوق کارآفرینی امید برگزار شد، افزود: دولت تدبیر امید به توسعه روستایی توجه ویژه‌ای داشته است و امروز نتیجه آن هم‌افزایی دستگاه‌ها است. 

صفحه‌ها